Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubska Nagroda Literacka za 2019 r.
Gdańsk, piątek, 4 września 2020
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie informuje o możliwości zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2019. Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem należy nadsyłać na adres Muzeum (ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo) do dnia 4 września 2020 r.
 
 
Pomorską Nagrodę Literacką „Wiatr od morza” ustanowił Samorząd Województwa Pomorskiego. „W roku stulecia odzyskania Niepodległości w uznaniu dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich pisarzy, a także wydawców książek, w trosce o dalszy rozwój pomorskiego piśmiennictwa i czytelnictwa, o podtrzymanie i rozszerzanie miłości do literatury”. Na wniosek MPiMK-P, przy poparciu środowiska kaszubskiego, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ustanowił Kaszubską Nagrodę Literacką, dla twórców kaszubskojęzycznych. Obie nagrody wręczane są podczas jednej ceremonii.
 
Pierwszą Kaszubską Nagrodę Literacką przyznano 18.10.2018 r. Stanisławowi Jankemu, drugą przyznano 24.10.2019 r. Krystynie Lewnie.

Sekretarzem KNL jest Beata Humeniuk-Czech.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.