Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Ciche bohaterki Gdyni
Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni, środa, 11 września 2019

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę, 11 września na godzinę 17.30 do siedziby KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni na spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, która będzie promować  II tom swojej najnowszej książki Kobiety Gdyni. Ciche bohaterki. Znajdziemy tam m.in sporo tropów kaszubskich.

Ciche bohaterki to dalsze losy wielu gdynianek, występujących na kartach tomu I Kapelusik z piórkiem. Ciche, bo wokół nich jest cisza. A wraz z ciszą – niepamięć. Jest to opowieść o bohaterskiej pomocy kobiet podczas obrony miasta, o ich życiu w okupowanej Gdyni, o wysiedleniach, o gdyniankach w pomorskiej konspiracji, w Powstaniu Warszawskim, w Armii Andersa, o więźniarkach obozów niemieckich i sowieckich… Tak długo, jak o nich pamiętamy – są wciąż żywe.


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.