Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie opłatkowe w oddziale ZKP
Nie znaleziono zdjecia
Opłatek w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim w Luzinie Dnia 27 grudnia 2019 r. w czytelni Biblioteki Gminnej im. Leona Roppla odbyło się opłatkowe spotkanie członków i sympatyków luzińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Spotkanie otworzył i prowadził prezes Oddziału ZKP Mieczysław Bistroń. Uroczystość rozpoczęła się od wizyty grupy kolędników ze Szkoły Podstawowej nr 1, których przygotowały panie Żaneta Szymerowska oraz Alicja Klinkosz. Opłatkową modlitwę poprowadził ks. Waldemar Waluk, życząc wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym 2020 roku. Po odśpiewaniu kolęd w języku polskim i kaszubskim, prezes oddziału omówił i posumował działalność Oddziału ZKP w Luzinie w odchodzącym roku; nie zabrakło tutaj prezentacji fotografii oraz filmów autorstwa Romana Klinkosza; minutą ciszy upamiętniono śp. Edmunda Klas, Brunona Szpicę i Feliksa Sikorę – działaczy zrzeszeniowych, którzy jesienią 2019 r. odeszli do wieczności. Ważnym punktem spotkanie była promocja książki Andrzeja Janusza „Żelewscy w cieniu von dem Bacha”. Autor przedstawił najważniejsze wątki publikacji, zwracając szczególną uwagę na jej wartość historyczną dla Luzina. Spotkanie swą obecnością zaszczyciły władze samorządowe z wójtem Jarosławem Wejerem, radną Aleksandrą Meyer; nie zabrakło nadleśniczego Mariusza Kaliszewskiego, prezesa Pro Bono Zofii Botulińskiej zaś media lokalne reprezentował Adam Hebel. Wszystkim przybyłym na opłatek dziękuję i życzę udanego 2020 roku. Prezes Oddziału ZKP w Luzinie Mieczysław Bistroń.

WITÓMË W LËZËNIE!

 

 

Adresa Partu

Kaszëbskò-Pòmòrsczé Zrzeszenié
Part w Lëz
ënie

ul. Młyńska 75

84-242 Luzino

Regon: 36772209700000
NIP: 588 242 98 99

tel. 697 540 285

 

e-mail:

am_bistron@poczta.onet.pl

 

Numer konta:
68 8349 0002 0020 3384 3000 0010
Bak Spółdzielczy w Krokowej

Adresa KMK "Òska"

Klub Młodëch Kaszëbów "Òska"

ul. Żeromskiego 12

84-242 Luzino

 

e-mail: kmkluzino@gmail.com

tel. 503 007 295

 

http://www.mlodi-kaszebi.info/

e-mail: mlodikaszebi@gmail.com

 

Zemia Rodnô

Jan Trepczik

 

Kaszëbsczi marsz

Hieronim Derdowsczi

 

Himn młodëch

sł. Eùgeniusz Prëczkòwsczi

mùz. Jerzi Stachùrsczi

© Copyright 2021 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lëzëno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.