Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Marcinem Plińskim. Główną treścią spotkania będzie promocja książki "Kaszubskie losy na podstawie wspomnień Franciszka Potrykusa z Łebcza".
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 27 września (piątek) o godz. 17.45 (drugi termin o godz. 18.00) w Szkole Podstawowej nr 43 Gdyni przy ul. Porębskiego 21 (Gdynia – Pogórze).
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę, 11 września na godzinę 17.30 do siedziby KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni na spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, która będzie promować II tom swojej najnowszej książki Kobiety Gdyni. Ciche bohaterki.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy 4 września o godz. 17.30 do Kaszubskiego Forum Kultury na projekcję filmu pt. „Tobaka”, będącego współczesną interpretacją kaszubskiej legendy „Diabelskie zielsko ”. Jest to wyjątkowe kaszubskojęzyczne dzieło młodego i pełnego pasji reżysera – Piotra Pastalenca.
Nie znaleziono zdjecia
Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii 75 zdjęć "Joachima" na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. Niezwykle wartościowe historycznie i reportersko zdjęcia zostały wykonane podczas Powstania Warszawskiego przez Joachima Joachimczyka – urodzonego na Kaszubach w miejscowości Swornegacie, wieloletniego mieszkańca Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
W czerwcu 2019 roku gościliśmy w Gdyni Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Spytkowice (powiat nowotarski). Wspomniana grupa miała okazję zwiedzać z nami Gdynię oraz uczestniczyć w uroczystości wręczenia Medali Srebrna Tabakiera Abrahama. Dwa miesiące później w dniach 16-19 sierpnia, delegacja ZKP Gdynia (Urszula i Franciszek Gurscy) wraz z grupą z gminy Szemud, gościli w Spytkowicach (powiat nowotarski).
Nie znaleziono zdjecia
15 sierpnia 2019 roku, tradycyjnie przy Źródle Marii w Gdyni - Wielkim Kacku odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny i rodzin kaszubskich. Od wielu lat organizatorem uroczystości w tym pięknym i historycznym miejscu Wielkiego Kacka jest tutejsze Koło Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wraz z tutejszą parafią pw. Św. Wawrzyńca.
Nie znaleziono zdjecia
16 sierpnia 2019 roku za sprawą Renaty Kiedrowskiej – małżonki kaszubskiego redaktora i wydawcy – Wojciecha Kiedrowskiego, prezes ZKP Gdynia - Andrzej Busler miał okazję przekazać do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach dwie cenne pozycje.
Strona 1 z 83

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: