Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W listopadzie br., przeprowadzono prace renowacyjne najstarszego gdyńskiego pomnika ‒ Ofiar I Wojny Światowej. Zachęcamy do zapoznania się niezwykłą historią tego obiektu, w której znajdziemy mnóstwo tropów kaszubskich oraz szczegóły prac konserwatorskich.
Nie znaleziono zdjecia
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Członka ZKP Gdynia - Koło Cisowa śp. Henryka Nadolskiego.
Nie znaleziono zdjecia
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Członka Zarządu ZKP Gdynia - śp. Romana Kleina.
Nie znaleziono zdjecia
We wrześniu Kaszubskie Forum Kultury wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie ze wsparciem gdyńskiej Rady Dzielnicy Kamienna Góra wydało książkę Lecha Bądkowskiego „Złoty Sen / Złoté Snienié”.
Nie znaleziono zdjecia
W 101. rocznicę powstania 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, niewielka delegacja Zarządu gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Rady Miasta Gdyni spotkała się 16 października nad grobem mjr. Leona Kowalskiego na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni.
Nie znaleziono zdjecia
16 października 2020 roku odszedł Adam Gotner - stoczniowiec, uczestnik wydarzeń Grudnia ’70, radny I kadencji Rady Miasta Gdyni. Był dobrym, pełnym empatii człowiekiem, z ogromnym poczuciem humoru, dystansem do siebie i świata.
Nie znaleziono zdjecia
W czwartek 9 października, Kaszubskie Forum Kultury odwiedzili studenci pierwszego roku etnofilologii kaszubskiej. Spotkali się z prezesem Kaszubskiego Forum Kultury Andrzejem Buslerem, który opowiedział im o pracy tej placówki, o organizowanych nią kursach, spotkaniach i promocjach. Zaprosił także do korzystania z oferty KFK – zwłaszcza do wypożyczania bogatego księgozbioru kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
4 października br. w Lasie Piaśnickim – miejscu kaźni kilkunastu tysięcy Kaszubów i Pomorzan oraz innych nacji – odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne ku czci pomordowanych w czasie II wojny światowej.
Strona 1 z 98

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: