Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
7 października w ramach ogólnopolskiej akcji "Różaniec do granic", gdyńscy Kaszubi, wspólnie z mieszkańcami Gdyni, gośćmi z różnych regionów Polski wyruszyli procesją z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka do Krzyża Rybackiego przy ul. Waszyngtona, gdzie odmówiono modlitwę różańcową. Wydarzenie było także symbolicznym uwieńczeniem prac restauracyjnych Krzyża Rybackiego, które zainicjowaliśmy przeszło pół roku temu.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na prelekcję Tomasza Sawickiego dotyczącą kampanii gen. Stanisława Maczka i wyzwolenia miasta Axel w Holandii przez polskich żołnierzy - Odkrywamy nieznane historie… dokąd prowadził „Gdynia Bridge”?
Nie znaleziono zdjecia
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury dziękują wszystkim mieszkańcom Gdyni za oddane głosy w ramach tegorocznej edycji Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach „Przyjaznej Dzielnicy” złożyliśmy dwa projekty. Oba projekty uzyskały wystarczającą ilość głosów i będą realizowane w 2018 roku.
Nie znaleziono zdjecia
Prezydent Miasta Gdyni, Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział Gdynia zapraszają na wodowanie II części książki Józefa Franciszka Wójcika "Kaszubskie losy", które odbędzie się na pokładzie Daru Pomorza we wtorek, 10 października 2017 roku o godz. 17.00.
Nie znaleziono zdjecia
W niedzielę 8 października w godz. 10.00-12.00 odbędzie się kolejna edycja Gdyńskiej Giełdy Kolekcjonerów w Kaszubskim Forum Kultury. Zapraszamy pasjonatów „przedmiotów z duszą” do siedziby KFK w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18.
Nie znaleziono zdjecia
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury zachęcają do wzięcia udziału w Różańcu przy Krzyżu Rybackim przy ul. Waszyngtona w Śródmieściu Gdyni. Okazja jest szczególna – dzięki naszej inicjatywie i współpracy z UM Gdynia udało się doprowadzić do renowacji tego zabytku.
Nie znaleziono zdjecia
2 października w Kaszubskim Forum Kultury ruszyły cykliczne zajęcia - "Język kaszubski dla dorosłych", prowadzone przez red. Dariusza Majkowskiego - świetnego znawcę języka kaszubskiego.
Nie znaleziono zdjecia
29 września odbyło się kolejne spotkanie gdyńskich nauczycieli-regionalistów. Jego gościem była Danuta Pioch - nauczyciel j. kaszubskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu, autorka wielu podręczników do nauczania j. kaszubskiego, ekspertka w tej dziedzinie.
Strona 1 z 58

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy:

                                                                                              

 

 

                    

      

 

 

 

© Copyright 2017 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Gdynia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.