Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Informujemy, że do 20 kwietnia 2020 r. można składać wnioski o nadanie Medalu „Srebrna Tabakiera Abrahama”. Medal "Srebrna Tabakiera Abrahama" jest wyróżnieniem przyznawanym od 1994 roku przez gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zaprasza 27 lutego (czwartek) do Kaszubskiego Forum Kultury (al. Piłsudskiego 18) na promocję poszerzonego wydania książki Małgorzaty Sokołowskiej "10 Lutego ulica symboliczna".
Nie znaleziono zdjecia
13 lutego w Kaszubskim Forum Kultury odbyło się spotkanie dla nauczycieli języka kaszubskiego. Cześć warsztatową poprowadziła Elżbieta Pryczkowska, która przygotowała ciekawy program i metody, które można wykorzystać w pracy z uczniami.
Nie znaleziono zdjecia
Powaga, łzy wzruszenia i duma z naszych przodków – takie odczucia towarzyszyły widzom filmu „Wieś sprawiedliwych. Świadkowie”. Podczas projekcji siedziba Kaszubskiego Forum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. Uczestnicy spotkania w ciszy i skupieniu słuchali relacji mieszkańców Pomieczyna pamiętających Marsz Śmierci z 1945 r.
Nie znaleziono zdjecia
6 lutego 2020 roku w Borzestowie odbyło się jubileuszowe spotkanie Remusowego Kręgu. To już dwadzieścia lat, jak remusowcy spotykają się co miesiąc w sercu Kaszub ‒ urokliwej miejscowości Borzestowo, z którą związane są znane postacie: młodokaszuby Franciszka Kręckiego oraz twórcy Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach – Franciszka Tredera.
Nie znaleziono zdjecia
Koło ZKP Gdynia Wielki Kack oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają 11 lutego (wtorek) br. o godz. 19.00 na projekcję filmu "Kryptonim Inspirator" o Lechu Bądkowskim w reżyserii Henryki Dobosz i Maryli Mrozińskiej.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zaprasza 12 lutego o godz. 17.30 do Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marszałka Piłsudskiego 18) na projekcję filmu dokumentalnego Andrzeja Dudzińskiego (reżyser) oraz Tomasza Słomczyńskiego (współautor scenariusza oraz producent) - "Wieś sprawiedliwych".
Nie znaleziono zdjecia
W środę, 29 stycznia w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni odbyła się promocja książki "(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego" wydanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku im. Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Strona 1 z 88

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: