Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają w środę, 24 lipca na godzinę 17.30 do siedziby KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni na spotkanie z Małgorzatą Sokołowską, która będzie promować I tom swojej najnowszej książki Kobiety Gdyni. Kapelusik z piórkiem.
Nie znaleziono zdjecia
Zachęcamy do obejrzenia gdyńskiej fotogalerii z XXI Zjazdu Kaszubów w Chojnicach. Z gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego do Chojnic podążaliśmy dwoma autokarami, samochodami osobowymi oraz Transcassubią.
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej części wystawy Serce Gdyni ‒ plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii. Jest to kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2018 roku. Wówczas, dzięki pasji Marcina Scheibe – prawnuka Jakuba i Elżbiety, którzy zostali uwiecznieni na popularnej ławeczce Kaszubów na placu Kaszubskim w Gdyni powstała ta wystawa.
Nie znaleziono zdjecia
23 czerwca, w samo południe, gdyńscy Kaszubi złożyli kwiaty pod pomnikiem Antoniego Abrahama na placu Kaszubskim. W ten sposób uczczono 96. rocznicę śmierci tej zasłużonej postaci.
Nie znaleziono zdjecia
W tym roku, podczas czerwcowych uroczystości Abrahamowych, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego gościł Podhalan – była to dwudziestoosobowa grupa Koła Gospodyń Wiejskich ze Spytkowic (powiat nowotarski) oraz dzieci – członkowie Zespołu "Krzesani".
Nie znaleziono zdjecia
13 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia Medali Srebrna Tabakiera Abrahama. Medal przyznawany jest od 1994 roku przez gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego osobom i instytucjom działającym na rzecz Kaszub i Pomorza.
Nie znaleziono zdjecia
Zarząd Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Medali "Srebrna Tabakiera Abrahama". Medalami STA w 2019 roku zostaną uhonorowani: dr Eugeniusz Pryczkowski, Mirosław Piepka i Ks. Prałat Daniel Nowak.
Nie znaleziono zdjecia
W czwartek, 30 maja 2019 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się konferencja „Gdynia – historia i teraźniejszość”. Jej program obejmował m.in. omówienie zakończonej w marcu kolejnej edycji konkursu "Wiedzy o Gdyni" oraz prelekcje dotyczące historii i współczesności miasta oraz jego mieszkańców.
Strona 1 z 81

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Oddziału. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

 

ZKP Oddział Gdynia

KPZ Part Gdiniô

 

ul. Słowackiego 44/7

81-392 Gdynia

Numer konta:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

Biuro:

wtorki 16.00-17.00

 

Partnerzy: