Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zdjęcie z Kaszub wywołało furorę w sieci
środa, 4 października 2017

Zdjęcie otoczonego drzewami jeziorka, w którym odbija się niebo, oczarowało internautów z całego świata. Przedstawia ono rezerwat przyrody Żurawie Chrusty położony w Lasach Mirachowskich. Autorami zdjęcia są mieszkańcy Sierakowic, którzy od kilku lat podobnymi fotografiami wykonanymi dronem promują Kaszuby w internecie.

Fotografia z lotu ptaka, na której widnieje leśne jeziorko w rezerwacie przyrody Żurawie Chrusty położone w kompleksie Lasów Mirachwoskich, wywołała furorę w sieci. Zdjęcie umieszczone zostało na kilku portalach, zarówno polskich i zagranicznych, a także na Facebooku.

- Tuż pod naszym nosem natura ukryła zachwycające miejsca, które znane są nielicznym – napisał portal nauka.rocks, który zamieszcza przyrodnicze i naukowe ciekawostki.

Zdjęcie polubiło tysiące internautów, napisali oni setki komentarzy, w których zachwycają się tym urokliwym miejscem i ciekawym ujęciem. Wykonało je StudioGo z Sierakowic, a do autorów popłynęło mnóstwo pytań. Oczarowani tym widokiem internauci chcą dowiedzieć się więcej o lokalizacji jeziorka, a także o samym rezerwacie przyrody, ukrytym w kaszubskich lasach.

- Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego, że pochodzimy z Kaszub i sprawia nam ogromną radość fakt, że za pośrednictwem naszych zdjęć o pięknie naszego regionu dowiaduje się tyle osób. To niezwykłe jak działa Internet. W ciągu zaledwie kilku dni zdjęcie rezerwatu za pośrednictwem jedynie serwisu reddit.com zobaczyło ponad 120 000 osób. Dostaliśmy setki miłych wiadomości, część również od osób z Polski. Większość osób pytała, gdzie znajduje się to piękne miejsce. Cześć z nich zapowiedziała wizytę na Kaszubach – mówi Łukasz Hodorowicz ze StudiaGo.

Zdjęcie zostało wykonane dronem. Jak podkreśla Łukasz, stworzenie takiej fotografii nie jest wcale łatwe. Ważna jest odpowiednia lokalizacja, warunki pogodowe, a także dalsza obróbka zdjęcia.

- Poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji do zdjęć zajmuje mnóstwo czasu. Staramy się wybierać miejsca, które z lotu ptaka wyglądają zaskakująco, niezwykle oraz budzą pozytywne emocje. Rezerwat przyrody Żurawie Chrusty od dłuższego czasu czasu znajdował się na naszej liście, do której ciągle dodajemy nowe lokalizacje. Zdjęcie wykonywane było w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dlatego do końca nie byliśmy pewni, czy uda się nam osiągnąć zamierzony efekt – zaznacza. – W zasadzie jest to kilka zdjęć ‘sklejonych’ w jeden kadr. Dzięki takiemu zabiegowi, mimo niewielkiej wysokości, udało nam się sfotografować cały rezerwat. Dodatkowo udało się nam sfotografować niezwykle ciekawą naszym zdaniem panoramę nad rezerwatem.

Żurawie Chrusty to miejsce, do którego nie jest wcale łatwo dotrzeć. Rezerwat obejmuje fragment lasu ze śródleśnym jeziorkiem w południowej części kompleksu Lasów Mirachowskich. Okazuje się, że fotografia lotniczej jeszcze bardziej eksponuje piękno tutejszej przyrody.

- Dlatego właśnie niezwykle cenimy fotografię lotniczą – podkreśla Łukasz. – Pozwala ona odkrywać miejsca na co dzień niedostępne oraz daje możliwość ukazywania ich z całkiem nowej perspektywy.

Kolejne podobne zdjęcie, jezioro Lubygość w Lasach Mirachowskich:

To nie pierwszy raz, gdy autorzy zdjęcia podobnymi fotografiami promują Kaszuby w internecie. Pisaliśmy już m.in. o panoramach Kartuz i Sierakowic, które są ich dziełem. Swoimi dziełami udowadniają, że region jest piękny z każdej perspektywy i zachwyca o każdej porze roku.

 

Magda Dzienisz

Źródło: http://expresskaszubski.pl/kultura/2017/10/zdjecie-z-kaszub-wywolalo-furore-w-sieci-tak-z-gory-wyglada-jeden-z-rezerwatow-przyrody

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.