Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Język u wagi. Opowieści o Kaszubach nieznanych”
poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Powstaje nowa książka Stanisław Janke pt. „Język u wagi. Opowieści o Kaszubach nieznanych”. Opracowanie przygotowuje Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na lata 2016-2018.

Na książkę Stanisława Jankego „Język u wagi. Opowieści o Kaszubach nieznanych” złoży się 50 historycznych reportaży literackich. Cała publikacja skierowana jest do grup wiekowych od młodzieży gimnazjalnej po osoby dorosłe. Reportaże o Kaszubach będę ważnym dopełnieniem bogatego dorobku literackiego autora. Teksty zawarte w tej książce, napisane staranną polszczyzną, będą miały zarówno duże walory literackie jak i poznawcze.

Reportaże powstaną na kanwie już istniejących tekstów, opublikowanych przez Stanisława Jankego w latach 1979-2015 na łamach „Pomeranii”, a także w takich pismach jak dwutygodnik literacki „Sycyna” i dwutygodnik katolicki „Pielgrzym”, wychodzących od początku lat 90.

wejherowo.pl, ts

Źródło: http://wejherowo.naszemiasto.pl/artykul/powstaje-ksiazka-jezyk-u-wagi-opowiesci-o-kaszubach,4224568,art,t,id,tm.html

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.