Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Rozpoczęcie zajęć na etnofilologii kaszubskiej
czwartek, 8 października 2020

Wraz z nowym rokiem akademickim na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęły się zajęcia dla studentów pierwszego roku etnofilologii kaszubskiej. W tym roku uczelnia przyjęła 28 osób spośród 69 kandydatów.

- Jak dotąd, w zajęciach brało udział około 12-14 osób. Trzy osoby znają już język kaszubski ze szkoły, z czego dwie zdawały z języka kaszubskiego maturę. Jest kilka osób, dla których etnofilologia kaszubska jest drugim kierunkiem studiów, mamy np. studentkę krajoznawstwa i turystyki historycznej. Jest też wśród studentów jedna osoba nieco starsza od pozostałych, co bardzo cieszy, gdyż taka osoba ma już za sobą pewne doświadczenia życiowe i edukacyjne, a to ubogaca dyskurs w grupie studentów – mówi dr Justyna Pomierska z UG, opiekun I roku etnofilologii kaszubskiej.

Więcej na: https://gdansk.naszemiasto.pl/studenci-pierwszego-roku-etnofilologii-kaszubskiej-na/ar/c1-7934429

 

 

 
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.