Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie z etnofilologami
piątek, 9 października 2020

W czwartek 9 października, Kaszubskie Forum Kultury odwiedzili studenci pierwszego roku etnofilologii kaszubskiej.

Spotkali się z prezesem Kaszubskiego Forum Kultury Andrzejem Buslerem, który opowiedział im o pracy tej placówki, o organizowanych nią kursach, spotkaniach i promocjach. Zaprosił także do korzystania z oferty KFK – zwłaszcza do wypożyczania bogatego księgozbioru kaszubskiego.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego dowiedzieli się również o specyfice pracy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdyni i o możliwościach, jakie otworzy im ukończenie etnofilologii kaszubskiej. Na zakończenie spotkania padło wiele pytań ze strony studentów o kaszubskie organizacje, zwyczaje i sytuację kaszubszczyzny.

Cieszymy się z każdego studenta tego ważnego dla rozwoju kultury kaszubskiej kierunku, a zwłaszcza z osób, które pochodzą z Gdyni lub obecnie w niej mieszkają.

Życzymy samych sukcesów!

Fot. Dariusz Majkowski

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.