Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolejna dzielnica zdobyta - Cisowa
piątek, 2 października 2020

30 września odbył się ostatni z serii tegorocznych spacerów organizowanych przez Kaszubskie Forum Kultury i gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Po dzielnicy Cisowa oprowadzał Andrzej Busler, który przybliżył jak zwykle licznej grupie, ciekawe dzieje tej dawnej rolniczej wsi, a obecnej dzielnicy Gdyni. Na szlaku naszej wanogi pojawiły się m.in. przedwojenny kościół pw. Przemienienia Pańskiego, dawny kamień milowy, dzieje starych rodów kaszubskich, historyczny obszar dawnej Cisowej, Ćmirowa, Babskiego Zakątka, dawną i nowszą Cisowiankę oraz wiele innych. Spacer zakończyliśmy wspólnym zdjęciem u podnóża Długiej Góry. Z pewnością powrócimy do spacerów historyczno-krajoznawczych w przyszłym roku – w jego ciepłej porze. Dziękujemy uczestnikom za udział i wiele przewędrowanych dróg i wspólnych rozmów.

Rozpoczęliśmy w przedwojennej parafii Przemienienia Pańskiego. Fot. Żaneta Janicka

Przy kamieniu milowym. Fot. Żaneta Janicka

Przy Potoku Cisowskim, dawnym historycznym centrum miejscowości. Fot. Żaneta Janicka

Nieopodal Babskiego Fyrtla i Długiej Góry. Fot. Żaneta Janicka

Więcej zdjęć jest dostępna - wejdź tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.