Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Plener twórców ludowych w Gdyni
poniedziałek, 10 sierpnia 2020

W dniach 3-5 sierpnia na Oksywiu odbył się Plener Twórców Ludowych. Kaszubskie Forum Kultury  oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury gościło dziewięciu artystów z różnych części Kaszub: Alicję Serkowską, Teresę Tempską, Danutę Domagałe, Zofię Botulińską, Reginę Białk, Brygidę Śniatecką, Józefa Śniateckiego, Danutę Gacek i Teresę Uzdrowską. Głównym miejscem spotkania była placówka CARITAS przy Kościele Garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni (dziękujemy ks. kmd. Zbigniewowi Rećko). Podczas trzech dni pleneru artyści tworzyli prace w różnych technikach – w większości malarskich. Dodatkowo, grupa zwiedzała Gdynię – nadmorską część Orłowa, Wielki Kack z parafią pw. Św. Wawrzyńca i Źródłem Marii oraz siedzibę Kaszubskiego Forum Kultury. Dziękujemy za miłą atmosferę, a w październiku w KFK odbędzie się wystawa prac poplenerowych.

Fot. Archiwum ASlicja Serkowska

Więcej zdjęć z pleneru jest dostępna - wejdź tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.