Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Z Wołynia na Kaszuby
poniedziałek, 7 października 2019

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na spotkanie autorskie z Edwardem Jastrzębskim i promocję jego książki „Z Wołynia na Kaszuby. Bumerang wspomnień”, które odbędzie się w środę 9 października o godzinie 17.30 w siedzibie KFK przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni.

Edward Jastrzębski pochodzi z rodziny repatriantów z Wołynia. Urodził się w Zielnowie koło Radzynia Chełmińskiego. Ślusarz z wykształcenia. Jako żołnierz przybył do jednostki na Babich Dołach i zamieszkał na stałe w Gdyni. W 1983 roku wrócił do malowania i rzeźbienia. Swój artystyczny debiut miał w 1995 roku na XI Festiwalu Twórczości Sakralnej w Tczewie, gdzie zdobył wyróżnienie. Wyrzeźbione przez niego figury świętych można podziwiać m.in. w gdyńskich kościołach i w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie. Jest uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich i konkursów. Tworzy rekwizyty obrzędowe, zabawki ludowe, ozdoby świąteczne, kapliczki i szopki.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.