Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zmarł Jerzy Koszałka
wtorek, 17 września 2019

Z olbrzymim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Drëcha Jerzego Koszałki, wykładowcy Politechniki Gdańskiej, kaszubskiego działacza i społecznika, członka Zarządu Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Dr inż. Jerzy Koszałka był wieloletnim pracownikiem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, pracownikiem Katedry Marketingu, autorem licznych publikacji, inicjatyw, pomysłodawcą programów edukacyjnych z dziedziny marketingu.

Jurek od wielu lat angażował się w życie społeczności kaszubskiej w Gdańsku.
Od kilkunastu lat prowadził Wspólnotę Kaszubów przy kościele św. Jana w Gdańsku.
Był „spiritus movens” Wspólnoty, nieraz napotykając różne przeszkody, potrafił zawsze znaleźć właściwe rozwiązanie.

W latach 2016-2019 był członkiem Zarządu Oddziału Gdańskiego ZKP. Aktywnie wspierał prace Zarządu Oddziału organizując m.in. cykl warsztatów i opracowując plany rozwojowe dla Oddziału Gdańskiego ZKP. Za czas i pracę poświęconą dla Gdańskiego Oddziału ZKP otrzymał w 2009 r. Medal Lecha Bądkowskiego przyznany przez Walne Zebranie Członków Oddziału.

Dziękujemy Tobie Jurku, za Twój spokój i pogodę ducha, za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz za troskę o sprawy kaszubskie – na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Msza św. za śp. Jerzego Koszałkę odbędzie się w czwartek 19 września o godzinie 12.00 w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Emaus, ul. Kartuska 186. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13:45 na cmentarzu katolickim w Sopocie (zbiórka przy krzyżu o godz. 13.40).

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.