Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
MSZA ŚWIĘTA KASZUBSKA
środa, 4 września 2019

W sobotę 10 sierpnia 2019 roku w Kościele pw. Św. Trójcy w Sulęczynie odbyła się Msza Święta z liturgią kaszubską w intencji Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Sulęczyno. Mszę Świętą odprawił ks. prałat Bogusław Głodowski i ks. Kanonik Andrzej Karliński. W oprawę mszy świętej licznie zaangażowali się członkowie sulęczyńskiego oddziału ZK-P głównie poprzez czytania liturgii w języku kaszubskim, delegację ze sztandarem oddziału, niesienie darów czy również liczne uczestnictwo we mszy świętej w strojach z elementami haftu kaszubskiego. Po Mszy Świętej w barwnym korowodzie przy akompaniamencie orkiestry Tuba Band wszyscy przeszli na spotkanie integracyjne przy ośrodku kultury, gdzie można było skosztować tradycyjnej kuchni kaszubskiej.

Fotorelacja – MSZA ŚWIĘTA KASZUBSKA

 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.