Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Targi produktów regionalnych
wtorek, 27 sierpnia 2019

Izba Regionalna w Zgorzałem promowała Gminę Stężyca i Powiat Kartuski na X Europejskich Targach Produktów Regionalnych, które odbywały się w w dniach 11-15 sierpnia w Zakopanem. Wydarzenie podkreślało różnorodność kultur i regionów oraz bogactwo produktów regionalnych różnych krajów.

Jest to największa impreza w Europie. Razem z Alicja Serkowską z Kartuz, znaną hafciarką i malarką, miałyśmy wspólne stoisko kaszubskie. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, gdyż była to dla nas już 5. edycja Targów, w których brałyśmy udział.

Odwiedziło nas dużo gości, m.in. Delegacja Powiatu Kartuskiego, Starosta Tatrzański, Starosta Świdnicki, radni, wiele Kaszubów z Kartuz, Kościerzyny, Sierakowic, Nowej Karczmy, Gdyni, Gdańska, Luzina, Koleczkowa, Stężycy, Somonina, Słupska, Koszalina oraz Darłowa. Codziennie  odwiedzała nas  gażdzina prowadząca targi i górale.

Czwarty dzień targów to konkurs na najlepszy produkt targów.

W I kategorii "Produkt pochodzenia zwierzęcego" I miejsce zajęła Fundacja Izba Regionalna w Zgorzałem za smalec domowy z boczkiem.

Kaszubskie produkty były znane w Zakopanem, najbardziej tabaka, która najszybciej integrowała z innymi wystawcami i odwiedzającymi. Można było u nas znaleźć również hafty, rękodzieło, malarstwo Alicji Serkowskiej i produkty regionalne Zyty Górnej tj. konfitura kaszubska z truskawek, sok kaszubski z truskawek oraz smalec domowy z boczkiem, który był hitem targów. Górale gratulowali nagrody i cieszyli się, że zdobyłam uznanie na Europejskich Targach w Zakopanem.

Promocja kultury i Regionu była możliwa dzięki STK z KARTUZ, bardzo dziękujemy.

Zyta Górna

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.