Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dokąd prowadził „Gdynia Bridge”?
środa, 11 października 2017

Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na prelekcję Tomasza Sawickiego dotyczącą kampanii gen. Stanisława Maczka i wyzwolenia miasta Axel w Holandii przez polskich żołnierzy - Odkrywamy nieznane historie… dokąd prowadził „Gdynia Bridge”? Spotkanie odbędzie się 11 października 2017 r. o godz. 17.30 w siedzibie KFK w Gdyni przy al. Marszałka Piłsudskiego 18. Prelekcji będzie towarzyszyć projekcja filmu związanego z tym tematem.


Warto przypomnieć o wizycie gdynian w mieście Axel we wrześniu 2014 r. z okazji 70. rocznicy wyzwolenia tych terenów przez wojsko polskie.

W tym miejscu poległo 25 polskich żołnierzy w 1944 roku. Pomnik upamiętniający te wydarzenia w kształcie krzyża, wykonano z elementów budowanego mostu, od lat odbywają się tu uroczystości rocznicowe. Fot. Andrzej Busler

Uroczystości na cmentarzu żołnierzy polskich w Axel. Fot. Andrzej Busler

Więcej informacji o wizycie gdynian w Axel znajduje się tutaj. Pełną fotorelację można zobaczyć tutaj.

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2018 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.