Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Gala Pomorskiej Nagrody Literackiej odwołana
wtorek, 20 października 2020

Tegoroczna uroczysta gala Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" została odwołana. W tym roku ogłoszenie werdyktu jury konkursu odbędzie się w zmienionej formie. W piątek, 23 października o godz. 18.00 na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku <http://www.wbpg.org.pl/>  opublikowany zostanie film prezentujący wszystkich nominowanych autorów i ich dzieła.

W przygotowanym materiale marszałek Mieczysław Struk przedstawi laureatów Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" w trzech kategoriach:

Literacka Książka Roku, Pomorska Książka Roku oraz Całokształt pracy literackiej. Poznamy wtedy także zdobywcę Kaszubskiej Nagrody Literackiej, przyznawanej za szczególne dokonania literackie w języku kaszubskim i tłumaczenia na język kaszubski.

 

Nominowani do Pomorskiej Nagrody Literackiej

 

Literacka Książka Roku:

"Potop. Poemat przewlekły o końcu świata" - Salcia Hałas, Grupa Wydawnicza Foksal 2019,

"Zapach Porcelany" - Bogdan Jaremin, Wydawnictwo Bernardinum 2019,

"Znikanie" - Izabela Morska, Wydawnictwo Znak 2019.

 

Pomorska Książka Roku:

"Historia Kaszubów w dziejach Pomorza" (tomy III-V) - Józef Borzyszkowski i Cezary Obracht-Prondzyński, Instytut Kaszubski 2019,

"Lekcja anatomii u Hansa Memlinga" - Jerzy Jankau, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego 2019,

"Miasta skoszarowane. Gdańsk i Sopot jako garnizon Wehrmachtu w latach 1939-1945" - Jan Daniluk, Muzeum Gdańska 2019,

"Żelewscy w cieniu von dem Bacha" - Andrzej Janusz, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy 2019.

 

 

Organizatorem konkursu Pomorska Nagroda Literacka "Wiatr od morza" jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Fundatorem nagrody jest samorząd województwa pomorskiego.


 

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.