Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kociewiacy spotkali się na 2. Walnych Plachandrach
poniedziałek, 26 sierpnia 2019
Nie znaleziono zdjecia
fot. pelplin.naszemiasto.pl

Kociewska gwara, muzyka, jadło i integracja społeczności. Tak wyglądały 2.Walne Kociewskie Plachandry, które odbyły się w najstarszym w Polsce ogrodzie botanicznym Arboretum Wirty.

Organizatorzy wydarzenia stawiają na promocję regionu, kultury a przede wszystkim na integrację społeczności. Uczestnicy mieli okazję do oryginalnych zakupów. To wszystko za sprawą wyjątkowego jarmarku. Stoiska wystawców były wypełnione rękodziełem. Można było kupić m.in. obrazy, rzeźby, wiklinowe kosze.

fot. pelplin.naszemiasto.pl

Na 2. Walnych Plachandrach Kociewskich wręczono statuetki i dyplomy honorowego tytułu Ambasador Kociewia i wyróżnienia Perełki Kociewia. W kategorii indywidualnej tytuł przypadł prof. Marii Pająkowskiej-Kensik językoznawcy, regionalisty, autorki książek o Kociewiu, a wśród nich słownika. W kategorii zbiorowej otrzymało Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia, w kategorii mikroprzedsiębiorstw firma Reflex, w kategorii firm średnich i dużych Broker, nagrody specjalne przyznano Arboretum Wirty i Wydawnictwie Bernardinum - w 150 rocznicę powstania.

fot. pelplin.naszemiasto.pl

Perełkami Kociewia zostali: Przemysław Kilian- naukowiec, Damian Domański-bibliotekarz, działacz społeczny i sportsmenka Oktawia Nowacka.

W 2020 roku Plachandry odbędą się podczas Festiwalu Smaków w Grucznie.

Więcej na: https://pelplin.naszemiasto.pl/gmina-zblewo-kociewiacy-spotkali-sie-na-2-walnych/ar/c1-7311055

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
© Copyright 2005 - 2020 Portal Regionalny kaszubi.pl
Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.